• Cvičenia a úlohy

PRAKTICKÉ CVIČENIA V PREDMETE MANAŽMENT A MARKETING V MASMÉDIÁCH

Štvorročné štúdium

II.F por. č. cvičenia názov témy cieľ
          1. Prieskum trhu masmédií v SR

Cieľom cvičenia je uskutočniť a spracovať prieskum trhu masmédií pôsobiacich na Slovensku.

2. Organizačná štruktúra v masmédiách Vymedziť manažment vo vybranom masmédiu v SR (t.j. manažérske funkcie a úrovne v rámci vybraného média) a spracovať jednoduchú organizačnú štruktúru vybraného média.
          3. Osobná príprava uchádzača o prácu Vymedziť základné dokumenty uchádzača o pracovné miesto a vypracovať osobnú prípravu pri uchádzaní sa o prácu: t.j. spracovať motivačný list / žiadosť, životopis, osobný dotazník.
          4. Zostavenie osobného / domáceho rozpočtu Zostaviť osobný/domáci rozpočet (mesačný) z hľadiska uspokojovania potrieb člena/členov domácnosti.
          5. Návrh jednoduchého podnikateľského zámeru Navrhnúť a zostaviť jednoduchý podnikateľský zámer - obchodný a finančný plán malého podniku.

Pomaturitné kvalifikačné štúdium

I.PMS por. č. cvičenia názov témy cieľ
          1. Prieskum trhu masmédií v SR

Uskutočniť a spracovať prieskum trhu masmédií pôsobiacich na Slovensku.

3. Živnostenské podnikanie v mojom odbore vymedziť druhy živností, orientovať sa v živnostenskom registri, podmienkach a možnostiach živnostenského podnikania v umeleckej profesii, resp. odbore, ktorý žiak študuje.

II.PMS por. č. cvičenia názov témy cieľ
          1. Osobná príprava uchádzača o prácu

2. Zostavenie osobného / domáceho rozpočtu Zostaviť osobný/domáci rozpočet (mesačný) z hľadiska uspokojovania potrieb člena/členov domácnosti.
          3. Návrh jednoduchého podnikateľského zámeru Navrhnúť a zostaviť jednoduchý podnikateľský zámer - obchodný a finančný plán malého podniku.

• Zriaďovateľ školy: Filmová škola s.r.o., v zastúpení konateľmi: PhDr. Jarmila Uhríková a Mgr. Valter Uhrík (manažér pre audiovizuálnu tvorbu +421 905 902 826; wuhrik@gmail.com) Riaditeľka školy (poverená): Ing. Lívia Hirjaková (+421 907 575 980; hirjakova@gmail.com) Zástupkyňa riaditeľky: Sekretariát: Ing. Emília Romanová (+421 55 685 77 48)